Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rusza III Edycja Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego – Zgłoś swój projekt!

NAWW_fb_inst.jpeg

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego przyznawana corocznie najlepszym dziełom architektonicznym, ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenie uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.

Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu, w następujących kategoriach: BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ,  BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY,  DOM,  WNĘTRZEPRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii - nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW.

Zależy nam także na wyróżnieniu młodych architektów – którzy mimo, że są na początku swojej drogi zawodowej – są już widoczni na rynku usług projektowych w naszym regionie, a swoją postawą i działalnością przyczyniają się do promocji dobrej architektury w Wielkopolsce. Najzdolniejszych z nich uhonorujemy nagrodą MŁODY TWÓRCA.

Dodatkową kategorią jest nagroda – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW to wyróżnienie dla najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi naszego województwa autorstwa wielkopolskich projektantów.

Nagroda objęta jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewody Województwa Wielkopolskiego.

KAPITUŁA

Zgłoszenia do Nagrody oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:

arch. Natalia Paszkowska – Przewodnicząca Jury, SARP Warszawa
arch. Jacek Krych – SARP Katowice
arch. Aida Januszkiewicz Piotrowska – przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, członek WOIA RP
arch. Wojciech Krawczuk – Prezes SARP Poznań, członek WOIA RP
arch. Jowita Maćkowiak – przedstawiciel Marszałka Województwa Wielkopolskiego
arch. Katarzyna Weiss – członek Rady WOIA RP, SARP Poznań
arch. Krzysztof Frąckowiak – Wiceprzewodniczący WOIA RP, SARP Poznań
arch. Piotr Kluj – członek Rady WOIA RP, SARP Poznań
arch. Jakub Głaz – krytyk architektury
arch. Agata Twardoch – profesorka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej

ZGŁASZANIE PROJEKTU

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej www.naww.pl od 20 kwietnia do 30 czerwca 2022. Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Nagrody dostępne są na stronie internetowej www.naww.pl w zakładce “Zgłoszenia”.

ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

Aliplast, Equitone

PATRONAT MEDIALNY